Περιφερειακές εκλογές 2019: “Σήμερα είναι μια νέα αρχή για την Αττική” δήλωσε ο Γιώργος Πατούλης
![Περιφερειακές εκλογές 2019: “Σήμερα είναι μια νέα αρχή για την Αττική” δήλωσε ο Γιώργος Πατούλης](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2019/05/patoulis-eurokinisi-768x512.jpg)
Για πολλά χρόνια ο Γιώργος Πατούλης υπηρέτησε την πόλη του Αμαρουσίου από το ρόλο του δημάρχου. Ο πολύπειρος πολιτικός αποφάσισε να κάνει μια στροφή στην πολιτική του καριέρα με την συμμετοχή του στις περιφερειακές εκλογές 2019.
Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Αττικής βρέθηκε στο 3ο γυμνάσιο Αμαρουσίου για να εκτελέσει τα εκλογικά του καθήκοντα. Αφού ψήφισε, ο Γιώργος Πατούλης μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου, τονίζοντας πως η σημερινή μέρα είναι μια νέα αρχή για την Αττική.
Τα λόγια του Γιώργου Πατούλη
“Σήμερα η Αττική κάνει μια νέα αρχή”, ήταν η πρώτη τοποθέτηση του και στη συνέχεια πρόσθεσε: “Να αφήσουμε πίσω όσους μας πίκραναν. Φυσικά εμείς μπαίνουμε μπροστά με αισιοδοξία και εμπιστοσύνη για να την εμπνεύσουμε και στους πολίτες της Αττικής μέσα από το έργο μας”, κατέληξε.
![](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2019/05/4812934.jpg)
Το σχόλιο σας