Ο Κλέιζα δεν ξεχνάει τον Ολυμπιακό
![Ο Κλέιζα δεν ξεχνάει τον Ολυμπιακό](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2023/05/8202cfe7e7b9dfbb83e967f5339386f3_L-768x433.jpg)
Ο Λίνας Κλέιζα είναι ένας από τους σημαντικότερους ξένους μπασκετμπολίστες που αγωνίστηκαν στο ελληνικό πρωτάθλημα και παρά το γεγονός ότι φόρεσε τη φανέλα του Ολυμπιακού μόλις για μία σεζόν (2009/10), η σύνδεσή του με τους «ερυθρόλευκους» παραμένει μεγάλη.
Αυτό φρόντισε να κάνει γνωστό και μέσα από μια ανάρτηση στα social media. Ο παλαίμαχος Λιθουανός φόργουορντ ανέβασε μια φωτογραφία με τη φανέλα του από την εποχή που έπαιζε στον Ολυμπιακό, συνοδεύοντάς τη με τη λεζάντα: «οι παλιές αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ, πάμε Ολυμπιακέ».
Όπως γίνεται κατανοητό, ο Κλέιζα θα υποστηρίζει τους Πειραιώτες στο σημερινό τελικό του Final 4 της Euroleague.
![](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot_19-2-373x450.jpg)
Το σχόλιο σας