Πέτσας: Για την Ανάπτυξη στη Νοτιοανατολική Αττική
![Πέτσας: Για την Ανάπτυξη στη Νοτιοανατολική Αττική](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2023/07/361322314_771650914961492_3997568396574684129_n-768x723.jpg)
Το «παρών» έδωσε ο κ. Στέλιος Πέτσας στην εκδήλωση με θέμα την «Ανάπτυξη της Νοτιοανατολικής Αττικής» που διοργάνωσαν από κοινού ο Δήμαρχος Λαυρεωτικής και η Ομοσπονδία Εξωραϊστικών και Πολιτιστικών Συλλόγων του Δήμου Λαυρεωτικής.
Ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας απεύθυνε θερμό χαιρετισμό στην εκδήλωση, τονίζοντας, μεταξύ άλλων, πως η ανάπτυξη της Νοτιοανατολικής Αττικής περνά μέσα από τη συνεργασία και την εμπλοκή όλων και ότι η σταθερότητα και η τόλμη είναι οι αναγκαίες προϋποθέσεις που πρέπει να συντρέχουν για να βαδίσουμε μπροστά.
Ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας υπογράμμισε τη σημασία που έχουν οι υποδομές, όπως σε οδοποιία, ύδρευση, αποχέτευση, συγκοινωνίες, μαρίνες και λοιπές λιμενικές υποδομές.
![](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2023/07/361350249_771650944961489_8275305014965734094_n.jpg)
Σύμφωνα με τον κ. Στέλιο Πέτσα, κρίσιμος παράγοντας για την ορθή ανάπτυξη της Νοτιοανατολικής Αττικής είναι η προστασία του περιβάλλοντος με ορθό χωροταξικό σχεδιασμό και τακτοποίηση των χρήσεων γης, καθώς και η βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών, ιδίως στα θέματα υγείας και παιδείας.
![](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2023/07/361397992_771650934961490_3117428638358776432_n.jpg)
Πρόκειται για ζητήματα, ανέφερε ο κύριος Πέτσας, «που έχουν δρομολογηθεί ή/και βρίσκονται σε εξέλιξη από την προηγούμενη τετραετία για να ξεκλειδώσουμε τις ευκαιρίες που είναι μπροστά μας για βιώσιμη οικονομική ανάπτυξη, κοινωνική συνοχή, ασφάλεια και ευημερία για όλους. Απαραίτητη προϋπόθεση η συνέχιση της εξαιρετικής συνεργασίας που έχουμε μεταξύ μας Κεντρική Κυβέρνηση, Τοπική Αυτοδιοίκηση, σύλλογοι και εν γένει η κοινωνία των πολιτών».
Ο κ. Πέτσας συνεχάρη τους διοργανωτές για την χρήσιμη εκδήλωση και συμπλήρωσε πως, στην κυβέρνηση, «συνεχίζουμε σταθερά, τολμηρά, μόνο μπροστά!».
Το σχόλιο σας