Βασικός ο Πινέδα στο 3-3 του Μεξικού [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: Sport Fm.gr

Ο άσος της ΑΕΚ αγωνίστηκε ένα ημίχρονο στο φιλικό ματς με αντίπαλο το Ουζμπεκιστάν

Στις ΗΠΑ, το Μεξικό αντιμετώπισε, σε φιλική αναμέτρηση, το Ουζμπεκιστάν, με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 3-3.

Ο Ορμπελίν Πινέδα βρέθηκε στην αρχική ενδεκάδα των Μεξικανών, με τον άσο της ΑΕΚ να αντικαθίσταται, στο 46ο λεπτό, από τον Κορτίσο.

Το Ουζμπεκιστάν άνοιξε το σκορ με τον Αμπντικολίκοφ στο 18ο λεπτό, με τους Μεξικανούς να βρίσκουν άμεσα την απάντηση ισοφαρίζοντας με τον Ραούλ Χιμένες στο 21′.

Οι Ουζμπέκοι όμως πήραν ξανά το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Τουργκουνμπόεφ για το 2-1. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Χιμένες ισόφαρισε σε 2-2, στο 80ο λεπτό, και το Μεξικό έφτασε στην ολική ανατροπή, στο 88′, με τον Αντούνια. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, το Ουζμπεκιστάν διαμόρφωσε το τελικό 3-3, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Σουκούροφ.