Ελ Κααμπί: Σκοράρει ξανά και ξανά – Θάυμα

Πηγή Φωτογραφίας: Morocco’s Ayoub el-Kaabi celebrates after scoring during the semi-final football match in the African Nations Championship between Morocco and Libya at the Mohammed V Casablanca Stadium on January 31, 2018. Fadel SENNA / AFP

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ευστόχησε από την άσπρη βούλα στη νίκη του Μαρόκου επί της Λιβερίας με 3-0 για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού δεν σταματάει να σκοράρει! Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί βρήκε δίχτυα για ακόμη μία φορά στον αγώνα του Μαρόκου κόντρα στην Λιβερία για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ο 30χρονος σέντερ φορ στο τελευταίο ματς πριν ενσωματωθεί ξανά με τους «ερυθρόλευκους» βρήκε δίχτυα μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι α λα πανένκα κάνοντας το 2-0 στο 59′. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Χάριτ έκανε το 1-0 ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Αντλί στο 89′. Το Μαρόκο ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 9 βαθμούς.

Υπενθυμίζεται πως ο Ελ Κααμπί είχε σκοράρει στα 14 λεπτά που αγωνίστηκε στο φιλικό με αντίπαλο την Ακτή Ελεφαντοστού.

ΠΗΓΗ: TOP10.GR