Ανοιχτοί λογαριασμοί για Λεβαδειακό και Νίκη Βόλου [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: [365647] ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 2023-2024 / ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (ΠΑΝΟΣ ΠΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI)

Οι δύο σύλλογοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη Λιβαδειά και η πρόκριση θα κριθεί στη ρεβάνς της θεσσαλικής πρωτεύουσας τον Ιανουάριο

Λεβαδειακός και Νίκη Βόλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Κατά συνέπεια, η πρόκριση στα προημιτελικά στο μοναδικό ζευγάρι ομάδων της Super League 2 θα κριθεί στον επαναληπτικό του Ιανουαρίου στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας, στις 10 Ιανουαρίου.

Οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο σκορ με ένα εξαιρετικό σουτ του Πολίτη στο 16ο λεπτό, αλλά οι «Πράσινοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Ρόμο, στο 40΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι του Νιόπλια πίεσαν για ένα δεύτερο γκολ αλλά τη μεγαλύτερη ευκαιρία κατέγραψαν οι Θεσσαλοί, με ένα σουτ Μοράρ εκτός περιοχής να αστοχεί ελάχιστα.