Arsenal: Κέρδισε τη Γουλβς και περιμένει τη Μάντσεστερ Σίτι

Πηγή Φωτογραφίας: instagram arsenalfc//Η Άρσεναλ άφησε πίσω της τον αποκλεισμό από το Champions League

Η Άρσεναλ άφησε πίσω της τον αποκλεισμό από το Champions League

Η Άρσεναλ άφησε πίσω της τον αποκλεισμό από το Champions League και με το 2-0 επί της Γουλβς πάτησε στην κορυφή της Premier League, με αγώνα περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Οι “κανονιέρηδες” είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά, ακόμα κι αν οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν δοκάρι στο 1ο μέρος. Οι ευκαιρίες ήταν με το μέρος των παικτών του Μίκελ Αρτέτα και στο 45′ ο Λεάντρο Τροσάρ σκόραρε για 9η φορά στο πρωτάθλημα, ξεπερνώντας την κορυφαία ατομική επίδοσή του.

Στο 2ο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έγιναν ακόμα πιο επιθετικοί και δέχθηκαν ελάχιστους κινδύνους από τους “λύκους”. Οι αλλεπάλληλες τελικές δεν κατέληξαν σε νέο τέρμα, μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν ο Μάρτιν Έντεγκαρντ έγραψε το 2-0 για να πετάξει το μπαλάκι στη Μάντσεστερ Σίτι, που πλέον φιγουράρει στη 2η θέση με αγώνα λιγότερο.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Arsenal (@arsenal)