Ο Ποντένσε έκανε μέσα σε ένα τέταρτο όλα όσα οι υπόλοιποι συμπαίκτες του

Πηγή Φωτογραφίας: Eurokinissi (Αρχείου)//Ο Ποντένσε έκανε μέσα σε ένα τέταρτο όλα όσα οι υπόλοιποι συμπαίκτες του

Η κλάση του Πορτογάλου έκανε τη διαφορά

Ο Ντάνιελ Ποντένσε μέσα σε ένα τέταρτο στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό έκανε μόνος του όλα όσα οι υπόλοιποι συμπαίκτες του μαζί. Ο Πορτογάλος επιθετικός είχε δοκάρι (67΄), πέτυχε γκολάρα με ψηλοκρεμαστό σουτ (73΄) και μοίρασε την ασίστ στο τέρμα του Γιόβετιτς (81΄). Και δεν ήταν μόνο αυτά.

Είχε άλλες τρεις καλές ευκαιρίες στο ματς για να σκοράρει κι άλλο τέρμα, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι έβγαλε προσωπικότητα στον αγώνα την κρίσιμη στιγμή, όταν ο Ολυμπιακός είχε ανάγκη να εξασφαλίσει το ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα περίοδο.

Η κλάση του Ποντένσε ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά για τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, το πείσμα του, η θέλησή του για να επιστρέψει η πειραϊκή ομάδα από το 0-2 στο 2-2 και τέτοιες προσωπικότητες έχουν ανάγκη οι «ερυθρόλευκοι» ενόψει της νέας σεζόν. Ο 28χρονος ποδοσφαιριστής διανύει την πιο παραγωγική περίοδο της καριέρας του, καθώς σε 46 συμμετοχές έχει 15 γκολ και 13 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos FC (@olympiacosfc)

Πηγή: sport24.gr//Δημήτρης Χριστοφιδέλλης