Τεντόγλου: Με 8,42μ. πήρε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Πηγή Φωτογραφίας: Eurokinissi (Αρχείου)//Τεντόγλου: Με 8,42μ. πήρε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Πανέτοιμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες

Ο Μίλτος Τεντόγλου είναι σε εξαιρετική κατάσταση περιμένοντας την έναρξη των Ολυμπιακών αγώνων και το απέδειξε και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου στον Βόλο, όπου πήρε την 1η θέση στο άλμα εις μήκος με 8,42μ.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Emmanouil Karalis (@manolo)

Ο Έλληνας πρωταθλητής άρχισε τις προσπάθειές του με 8,08μ. και συνέχισε με 8,18μ., πριν έρθει το τρίτο άλμα που ήταν και το καλύτερό του: 8,42μ. Ακόμη μία υψηλή πτήση δηλαδή για τον Τεντόγλου, ο οποίος φυσικά αναδείχθηκε και νικητής.

Όλα καλά, επομένως, για τον κορυφαίο αθλητή του κόσμου στο άλμα εις μήκος, τίτλο που θα επιδιώξει να επιβεβαιώσει και στο Παρίσι, όπου ο στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος από το χρυσό μετάλλιο.