ΜΑΛΜΕ ΠΑΟΚ: Ο δικέφαλος έμεινε όρθιος πριν την Τούμπα [2-2]

Πηγή Φωτογραφίας: [371204] ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ CHAMPIONS LEAGUE / ΜΑΛΜΕ - ΠΑΟΚ//EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ παρότι προδόθηκε από τις στημένες φάσεις

Ο ΠΑΟΚ παρότι προδόθηκε από τις στημένες φάσεις και έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές, βρήκε ισάριθμες απαντήσεις και ήρθε ισόπαλος με 2-2 απέναντι στη Μάλμε στην Σουηδία.

Ο Γιάνσον στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 45′, ο Τάισον έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Νανάσι έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τους Σουηδούς στο 67′. Ο ΠΑΟΚ δεν το παράτησε και στο 75ο λεπτό πέτυχε εκ νέου την ισοφάριση.

Η ρεβάνς στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη την Τρίτη 13 Αυγούστου στις 20:30. Θυμίζουμε πως ο Δικέφαλος, εάν προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα playoffs του Champions League, έναν εκ των Σπάρτα Πράγας – Στεάουα.

• ΜΑΛΜΕ: Ντάλιν, Στρίγκερ, Γιάνσον, Ζετερστρόμ, Μπουσανέγιο, Μπόλιν, Γιόνσεν, Πένια, Νανάσι, Τελάν, Μπότχαϊμ
  • ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβάμπ, Οζντόεφ, Ζίβκοβιτς, Κωσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAOK FC (@paok_fc)