Άρης Λεμεσού Ολυμπιακός: Έριξε τεσσάρα στην Κύπρο [2-4]

Πηγή Φωτογραφίας: [371257] ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ / ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ - ΟΣΦΠ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

Ένα δεκάλεπτο στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό να «καθαρίσει» το παιχνίδι

Ένα δεκάλεπτο στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό να «καθαρίσει» το παιχνίδι και να πανηγυρίσει τη νίκη στο όγδοο φετινό φιλικό του παιχνίδι, το οποίο ήταν και το τελευταίο πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών του. Από το 16’ μέχρι το 26’ οι «ερυθρόλευκοι» σκόραραν τρεις φορές με τους Άμπι, Βέλντε και Μπιέλ!

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε πολλές αξιόλογες φάσεις, όμως είχαμε πάρα πολλές αλλαγές από τους δύο προπονητές. Ακυρώθηκε γκολ του Γιάρεμτσουκ στο 55’, ενώ στο 79’ αρχικά ο Μπέγσκον με κοντινό πλασέ μείωσε σε 1-3 και τρία λεπτά αργότερα ο Σάβο με σουτ έγραψε το 2-3. Ο Μπακούλας με έξοχο σουτ έβαλε την υπογραφή του στο ματς διαμορφώνοντας το τελικό 2-4!

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos FC (@olympiacosfc)