Ολυμπιακός: Πρωτοφανές για τον Ελ Κααμπί αυτό που συνέβη κόντρα στον Άρη

Πηγή Φωτογραφίας: Eurokinissi (Αρχείου)//Ολυμπιακός: Πρωτοφανές για τον Ελ Κααμπί αυτό που συνέβη κόντρα στον Άρη

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με τη φανέλα του Ολυμπιακού

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με τη φανέλα του Ολυμπιακού, αλλά το ματς με τον Άρη έβαλε τέλος σε μία θετική επίδοση!

Ο Μαροκινός στράικερ, έχει γράψει ήδη τη δική του ιστορία στους «ερυθρόλευκους»με τα 33 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις τη σεζόν 2023-24, απόλυτο ρεκόρ για τον σύλλογο για σκοράρισμα σε μία περίοδο. Ο Ελ Κααμπί, είχε ήδη ισοφαρίσει την επίδοση των 32 γκολ του Αλέξη Αλεξανδρή από τη σεζόν 2001-02, αλλά κατάφερε να την ξεπεράσει, με το ιστορικό πλέον νικητήριο γκολ απέναντι στη Φιορεντίνα, στον τελικό του UEFA Europa Conference League.

Μόνο που κόντρα στην ομάδα του Άκη Μάντζιου, αντίθετα με όλες τις προηγούμενες φορές που είχε σκοράρει ο Ελ Κααμπί σε ματς Stoiximan Super Leagueο Ολυμπιακός έφυγε ηττημένος από το γήπεδο! Ο αρχισκόρερ των Πειραιωτών, απλά μείωσε στο τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Ayoub El Kaabi (@ayoub_elkaabii)