Αλμέιδα: “Πληρώσαμε ότι ο Βίντα έμεινε τρία λεπτά εκτός αγωνιστικού χώρου” [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: [372335] SUPERLEAGUE 2024-2025 / ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΚ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Ο προπονητής του Δικεφάλου, Ματίας Αλμέιδα, στις δηλώσεις του μετά το φινάλε του αγώνα, στάθηκε στην απουσία του Ντομαγκόι Βίντα.

Η ΑΕΚ σκόνταψε στο βροχερό Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός έστησε μπλόκο στην Ένωση και με 1-0 της έκοψε την ταχύτητα που είχε μετά τη νίκη με 2-0 στον αθηναϊκό ντέρμπι.

Ο προπονητής του Δικεφάλου, Ματίας Αλμέιδα, στις δηλώσεις του στην κάμερα της COSMOTE TV μετά το φινάλε του αγώνα, στάθηκε στην απουσία του Ντομαγκόι Βίντα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ματίας Αλμέιδα

“Θα μπορούσαμε να διαχωρίσουμε το παιχνίδι σε δύο μέρη. Στο πρώτο τα πήγαμε καλά, δημιουργήσαμε φάσεις, αλλά δεν σκοράραμε. Στο δεύτερο συνεχίσαμε, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και επιμείναμε, όμως ο αντίπαλος σκόραρε όταν μείναμε με 10 παίκτες. Ο Βίντα ήταν σχεδόν τρία λεπτά εκτός αγωνιστικού χώρου για ένα χτύπημα στο κεφάλι και τρία λεπτά στο ποδόσφαιρο είναι πολλά.