Εφες Ολυμπιακός: Ήττα για τους ερυθρόλευκους με σημαντικά αμυντικά προβλήματα [91-89]

Πηγή Φωτογραφίας: [372701] EUROLEAGUE 2024-2025 / ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ//EUROKINISSI

Τα διαδοχικά λάθη των τελευταίων λεπτών «γκρέμισαν» τη μεγάλη εμφάνιση του Ολυμπιακού

Τα διαδοχικά λάθη των τελευταίων λεπτών «γκρέμισαν» τη μεγάλη εμφάνιση του Ολυμπιακού στην Πόλη, με τους «ερυθρόλευκους» να κλείνουν τη «διαβολοβδομάδα» της Euroleagueμε ρεκόρ 1-1. Οι «ερυθρόλευκοι», οι οποίοι είχαν το προβάδισμα για 36 λεπτά, «έπεσαν» με το τελικό 91-89 απέναντι στην Αναντολού Εφές, βλέποντας το ρεκόρ τους να υποχωρεί σε 2-2. Στον αντίποδα, η τουρκική ομάδα πήρε τη δεύτερη νίκη της.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Στο φινάλε αυτοί που χαμογέλασαν στην τιτανομαχία για την 4η αγωνιστική της EuroLeague ήταν οι γηπεδούχοι που με κορυφαίο τον Σέιν Λάρκιν (24 πόντοι σε 26 λεπτά) πήραν το αποτέλεσμα με πείσμα, με επιμονή και με υπομονή σε ένα καταπληκτικό σαραντάλεπτο που κράτησε τον κόσμο στις μύτες των ποδιών του.

Στο 2-2 η Εφές (1-1 εντός και 1-1 εκτός έδρας), στο 2-2 κι ο Ολυμπιακός (2-0 εντός και 0-2 εκτός έδρας) που είχε πλουραλισμό, αλλά ενώ ήταν πολύ προσεκτικός με τη μπάλα, έκανε τρία πολύ σημαντικά λάθη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και έχασε δικό του ματς.

Τα δεκάλεπτα: 11-23, 41-44, 65-70, 91-89