Μπάγερν – Ολυμπιακός: Πλήρωσε τα λάθη στην άμυνα και ηττήθηκε [84-80]

Πηγή Φωτογραφίας: [372873] EUROLEAGUE 2024-2025 / ΜΠΑΓΕΡΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ//EUROKINISSI

Οι «ερυθρόλευκοι» για ένα ακόμα εκτός έδρας ματς ήταν κακοί στην άμυνά τους, μια και δέχθηκαν 84 πόντους

Οι «ερυθρόλευκοι» για ένα ακόμα εκτός έδρας ματς ήταν κακοί στην άμυνά τους, μια και δέχθηκαν 84 πόντους, με τον Έντουαρντς να συνεχίζει τις εξαιρετικές του εμφανίσεις στην επίθεση «φορτώνοντας» το καλάθι των Πειραιωτών με 30 πόντους, μια και δεν μπόρεσαν να τον περιορίσουν.

Το «συγκρότημα» του Γιώργου Μπαρτζώκα ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με προβάδισμα 12 πόντων, ωστόσο, μέσα σε 7 λεπτά, οι Βαυαροί είχαν φτάσει στην ανατροπή και στην συνέχεια έδειξαν περισσότερο συγκεντρωμένοι σε άμυνα και επίθεση.

Πάντως, η ελληνική ομάδα θα μπορούσε να πάρει το ματς, μια και απώλεσε δύο ευκαιρίες στις τελευταίες επιθέσεις με ισάριθμα χαμένα σουτ τριών πόντων του Σάσα Βεζένκοφ, με αποτέλεσμα να πέσει στο 2-3 στη φετινή σεζόν, τη στιγμή που η Μπάγερν έφτασε στο 3-2.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)