Παναθηναϊκός – Άρης: Ούτε τώρα για τους πράσινους,έμειναν χαμηλά στη βαθμολογία [1-1]

Πηγή Φωτογραφίας: [372929] SUPERLEAGUE 2024-2025 / ΠΑΟ - ΑΡΗΣ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με τον Τετέ, είχε ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς, αλλά ο Λορέν Μορόν με ωραίο σουτ έδωσε στον Άρη το βαθμό της ισοπαλίας στο ΟΑΚΑ.

Με την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό να έχουν γνωρίσει ήττες στις δικές τους αναμετρήσεις σε Σέρρες και Τρίπολη, αντίστοιχα, ο Παναθηναϊκός είχε τεράστια ευκαιρία να τους πιάσει στη βαθμολογία και να ξαναμπεί δυναμικά στη διεκδίκηση του τίτλου.

Ο Παναθηναϊκός πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Τετέ στο 33ο λεπτό. Ο Βραζιλιάνος πήρε την μπάλα από τον Μόντσου που προσπάθησε να κλέψει τον Μπακασέτα, απέφυγε τον Μπράμπετς και με ωραίο τελείωμα την έστειλε στα δίχτυα.

Ο Άρης βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 71ο λεπτό. Ο Σιφουέντες πήρε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και μοίρασε για τον Σαβέριο, αυτός έδωσε στον Μορόν στο ημικύκλιο της περιοχής και ο Ισπανός φορ με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Τσέριν, Αράο, Μπακασέτας, Τετέ, Πελίστρι, Γερεμέγεφ.

Άρης: Κουέστα, Μάγιο, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Βέλεθ, Μόντσου, Σιφουέντες, Μάνου Γκαρθία, Ντιαντί, Σίστο, Μορόν.