Οι "Άγριες Μέλισσες" είναι επιτυχημένη σειρά που προβάλλεται από τον ΑΝΤ1.
Οι Άγριες Μέλισσες είναι ελληνική δραματική σειρά που ξεκίνησε να προβάλλεται τη σεζόν 2019-2020 από τον τηλεοπτικό σταθμό ΑΝΤ1. Σε σύντομο χρονικό διάστημα ο κόσμος αγκάλιασε τη σειρά και την έκανε μια από τις κορυφαίες της τηλεοπτικής σεζόν. Προβάλλεται από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη.
Η Υπόθεση
Η Ελένη (Μαρία Κίτσου), η Ασημίνα (Έλλη Τρίγγου) και η Δρόσω (Δανάη Μιχαλάκη), μετά τον θάνατο του πατέρα τους, προσπαθούν να επιβιώσουν στη σκληρή, πατριαρχική κοινωνία του Θεσσαλικού Κάμπου. Ο Δούκας(Λεωνίδας Κακούρης), ο μεγαλογαιοκτήμονας της περιοχής θέλει να παντρέψει τον γιο του, Σέργιο (Ανδρέας Κωνσταντίνου), με την μεγαλύτερη από τις τρεις αδερφές, με σκοπό να περάσουν στα χέρια του τα κτήματα των κοριτσιών. Η Ελένη δέχεται την πρόταση, με βαριά καρδιά, ως μοναδική σωτηρία για τα χρέη τους.
Τη νύχτα του γάμου, οι τρεις αδερφές βάφουν τα χέρια τους με αίμα. Σκοτώνουν τον γαμπρό, στην προσπάθειά τους να τον εμποδίσουν να βιάσει τη μικρότερη αδελφή τους. Ορκίζονται να πάρουν το μυστικό στον τάφο τους. Η ανακάλυψη του πτώματος, όμως, θα συγκλονίσει την τοπική κοινωνία και θα αλλάξει όλα τα δεδομένα. Η Ελένη, η Ασημίνα και η Δρόσω πρέπει να κάνουν τα πάντα για να μην αποκαλυφθεί η αλήθεια. Θα το καταφέρουν; Η «παντοδύναμη» οικογένεια του θύματος ψάχνει τον πραγματικό ένοχο και ζητά εκδίκηση.
Το πρώτο επεισόδιο έπαιξε στις 29 Σεπτεμβρίου 2019.
Από πολύ νωρίς απέσπασε πολλά θετικά σχόλια και μπήκε στην καρδιά του κοινού.
Το σενάριο ανήκει στην Μελίνα Τσαμπάνη.
Άγριες Μέλισσες σχετικές ειδήσεις:
Γιώργος Γεροντιδάκης: “Χωρίς τον Λεωνίδα Κακούρη δεν θα είχε την ίδια απήχηση ο ρόλος ” [vid]
Γιώργος Γεροντιδάκης: "Δεν θα γινόταν τόσο καλό δίδυμο κακών Χωρίς τον Λεωνίδα Κακούρη" τονίζει ο ηθοποιός που υποδύεται τον Μελέτη στις "Άγριες Μέλισσες".
Ιωάννης Παπαζήσης: Αυτός είναι ο λόγος που απείχε από την τηλεόραση
Ιωάννης Παπαζήσης: «Οταν μου ήρθε η πρόταση από τον Μανούσο, άφησα τρεις πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις στο θέατρο, ακριβώς γιατί ήταν αυτό που ήθελα να κάνω».