![Το λιβάνισμα βλάπτει σοβαρά την Δημοκρατία Το λιβάνισμα βλάπτει σοβαρά την Δημοκρατία](https://cdn.pagenews.gr/wp-content/uploads/2019/10/ypourgiko-200x145.jpg)
Το λιβάνισμα βλάπτει σοβαρά την Δημοκρατία
Ο Σπύρος Γκουτζάνης στο blog του στο pagenews.gr αρθρογραφεί για τις βασικές προεκλογικές “δεσμεύσεις” της Νέας Δημοκρατίας, που όπως υποστηρίζει έχουν αρχίσει να καταρρίπτονται.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης είναι δημοσιογράφος. Από το 1990 έχει εργαστεί σε περισσότερα από 15 ΜΜΕ, μεταξύ των οποίων, 90,2 Αριστερά στα fm, Φλας 9,61, Καθημερινή, Επενδυτής, Πρώτο Θέμα, Επίκαιρα, Δημοκρατία, ΕΡΤ, Star Chanell. Από το 2000 είναι πολιτικός και κυβερνητικός συντάκτης. Από το 2004 εργάζεται στο ΑΠΕ και από το 2016 μέχρι το Δεκέμβριο του 2018 παρουσίαζε την καθημερινή εκπομπή “Επί του Πιεστηρίου”, στο Kontra Chanell.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης στο blog του στο pagenews.gr αρθρογραφεί για τις βασικές προεκλογικές “δεσμεύσεις” της Νέας Δημοκρατίας, που όπως υποστηρίζει έχουν αρχίσει να καταρρίπτονται.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης αρθρογραφεί στο blog του στο Pagenews.gr για τη συνταγματική αναθεώρηση, τον τρόπο εκλογής του Προέδρου της Δημοκρατίας, αλλά και την ασάφεια στο άρθρο 86 περί ευθύνης υπουργών.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης, μέσα από το blog του στο pagenews.gr, σχολιάζει τα τελευταία περιστατικά εφαρμογής του αντικαπνιστικού νόμου και τον πραγματικό στόχο που έχει η κυβέρνηση.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης μέσω του προσωπικού του blog στο pagenews.gr, σχολιάζει ορισμένα από τα πρόσωπα της κυβέρνησης που "λατρεύουν" να προκαλούν ντόρο από τα προσωπικά τους κοινωνικά μέσα δικτύωσης.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης μέσω του προσωπικού του blog στο pagenews.gr θέτει τα δικά του ερωτήματα αναφορικά με το πανεπιστημιάκο άσυλο και τον αντικαπνιστικό νόμο.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης γράφει στο blog του στο pagenews.gr για το σκάνδαλο - σκευωρία Novartis.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης μέσω του προσωπικού του blog στο pagenews.gr σχολιάζει τις ενέργειες της κυβέρνησης να πατάξει την ανομία στο κέντρο της πρωτεύουσας.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης γράφει για την εμμονή των ακροδεξιών και νεοφιλελεύθερων με τον Αλέξη Τσίπρα, ακόμη και τώρα που είναι στην αντιπολίτευση.
Ο Σπύρος Γκουτζάνης γράφει στο blog του στο pagenews.gr για το Πολυτεχνείο και του αγώνες του Ελληνικού λάου που πάντα είχαν αριστερό πρόσημο.