Κεφαλογιάννης τέλος - Αυτός είναι ο νέος έρωτας της Δόμνας Μιχαηλίδου
Αξίζει να σημειωθεί πως μέχρι πρότινος κανείς από τους δύο δεν είχε παραδεχτεί τον δεσμό τους.
Ο δήμος Χανίων αριθμεί 108.642 κατοίκους (2011), και πέρα από τα Χανιά η ευρύτερη αστική περιοχή περιλαμβάνει τα μεγαλύτερα προάστιά τους, όπως τα: Κουνουπιδιανά (8.620), Μουρνιές (7.533), Σούδα (6.418), Νεροκούρου (5.531), Δαράτσο (4.732), Περιβόλια (3.986), Γαλατάς (3.166) και Αρώνι (3.003). Υπήρξε σημαντική μινωική πόλη και έχει ταυτισθεί με την αρχαία Κυδωνία.
Η πόλη των Χανίων χωρίζεται σε δύο βασικά τμήματα. Την παλιά πόλη, με το παλιό λιμάνι, και τη νέα πόλη, εκτός των τειχών. Η παλιά πόλη βρίσκεται κτισμένη γύρω από το βενετσιάνικο λιμάνι και περιβάλλεται από τις ενετικές οχυρώσεις του 1538, που διασώζονται τα ανατολικά και δυτικά τμήματά τους. Στη νότια πλευρά οι οχυρώσεις αυτές καταστράφηκαν στις αρχές του 20ού αιώνα, για να χρησιμοποιηθούν τα υλικά τους στην κατασκευή της αγοράς και διαφόρων άλλων δημοσίων και μη κτηρίων. Από εκεί αναπτύχθηκε η νέα πόλη της οποίας κυριότερες συνοικίες είναι η Χαλέπα, ο Άγιος Ιωάννης, τα Παχιανά,η Νέα Χώρα, το Πασακάκι,τα Λενταριανά που εκτείνονται περιφερειακά του κέντρου της πόλης.
Αξίζει να σημειωθεί πως μέχρι πρότινος κανείς από τους δύο δεν είχε παραδεχτεί τον δεσμό τους.
Η πιο αιματηρή και πολύνεκρη ήταν αυτή μεταξύ των οικογενειών Σαρτζετάκη και Πενταράκη.
Άγριες Μέλισσες spoiler: Όλα όσα θα δούμε στα επόμενα επεισόδια της γνωστής δραματικής σειράς.
Ο διακεκριμένος αστροφυσικός άφησε την τελευταία του πνοή τα ξημερώματα της Κυριακής 3 Μαΐου.
Προσλήψεις σε ΙΚΕΑ και Intersport: Προσωπικό για έξι ειδικότητες.
Κωτσόβολος προσλήψεις: Ζητούνται υπάλληλοι έντεκα ειδικοτήτων - Δείτε αναλυτικά τα προσόντα.
Επιτάφιος Ρίτσος όλο το ποίημα: Το ποίημα του Επιταφίου είναι γραμμένο σε ομοιοκατάληκτο δεκαπεντασύλλαβο, με επιρροές από μανιάτικο μοιρολόι, ενώ αφομοιώνει και στοιχεία Κρητικής Αναγέννησης.
Πάνος Σκουρλέτης σε υπουργείο Εσωτερικών: Ο ΚΕ του ΣΥΡΙΖΑ και πρώην υπουργός ήταν ξεκάθαρος.
Κορονοϊός Χανιά: Η απολύμανση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την Διεύθυνση Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφέρειας Χανίων.